fotografia autoportret

UWAGA! Ze względów zdrowotnych, do momentu odwołania NIE PRZYJMUJĘ ZAMÓWIEŃ.
Za utrudnienia serdecznie przepraszam.

JAK USTALAM CENY ?


Mnóstwo osób nie dopuszcza do siebie myśli, że wykonawca dzieła w ogóle ponosi jakieś koszty. Muszę rozwiać ten beztrosko naiwny, zakorzeniony głęboko jak chwast, kompletnie oderwany od rzeczywistości mit.

W zdecydowanej większości przypadków już koszt wyjściowy jest wysoki i nie ma możliwości, aby któraś ze stron mogła go zignorować. Przygotuj się na to psychicznie i zaakceptuj, że taki jest, ponieważ ma twarde, ekonomiczne uzasadnienie, które nie przeskoczę ani ja, ani Ty.

Główna zasada brzmi: dowolna czynność służąca bezpośrednio lub pośrednio wykonaniu zamówienia (dzieła), w tym czas jej trwania i czas, przez który jestem do Twojej dyspozycji w celu zrealizowania zamówienia - jest kosztem wpływającym na cenę, więc ostatecznie:Postępuję wg wyżej opisanej, głównej zasady, inaczej koszty własne przewyższą wartość zamówienia. Na to pozwolić nie mogę i nie zamierzam. Kontrolowanie własnych kosztów to smutna, lecz niezbędna konieczność.


Przykład:

Dwugodzinna sesja na miejscu trwa 2 godziny, ale gdy zamawiasz dwugodzinną sesję 200 km poza Kłodzkiem, muszę przeznaczyć dodatkowe 3 godziny na dojazd i 3 godziny na powrót. Z Twojej perspektywy wydarzenie trwa 2 godziny - z mojej już 8, a na obróbkę graficzną dojdą następne. Dochodzi koszt ewentualnego noclegu, zakwaterowania, paliwa, ewentualnych materiałów, które otrzymasz na fizycznych nośnikach (jeśli je zamówisz). W tym dniu nie zrealizuję żadnych innych zamówień, ponieważ cały dzień przeznaczam dla Ciebie.

Fotoksiążkę, album, odbitki, pendrive i drewniane etui trzeba zamówić. Każde w innym miejscu Polski. Koszty dostawy to koszt kuriera. Aby przekazać Tobie ww. materiały, muszę zadbać o ich opakowanie. Wtedy zostają pokryte koszty, czyli "wyjdę na 0". Dopiero wszystko powyżej jest moim przychodem, od którego zapłacę podatek dochodowy.

To wszystko podnosi cenę. Czy ten oczywisty fakt Ciebie zaskoczył?

Teraz znasz odpowiedź na pojawiające się zawsze, niezależnie od wyliczonej ceny, nieuchronne jak Urząd Skarbowy i równie podnoszące ciśnienie pytania: "Dlaczego tak drogo? Dlaczego to tyle kosztuje? Nie można taniej?".


Na podstawie Twoich oczekiwań i opisanego tutaj algorytmu, formularz zawsze, automatycznie ustali indywidualną cenę i wygeneruje egzemplarz umowy gotowy do uzupełnienia o Twoje dane osobowe podczas spotkania ze mną. Jeśli chcesz ją negocjować, robisz to tylko zmieniając oczekiwania.